היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  מרפאת-כאב-מהי


  מרפאת כאב מהי?

  על פניו, נשמע מוזר שיש מרפאת כאב מיוחדת. אם כאב הוא תסמין ככל התסמינים, מדוע יש מרפאת כאב אך לא מרפאת שיעול או מרפאת נזלת? הסיבה לכך היא שכאב הוא תסמין מגביל, שמלווה בסבל רב, ולעתים לא כל מי שיודע לטפל במחלה יודע לטפל גם בכאב הנלווה אליה. כמו כן, לא תמיד ריפוי ממחלה מבטיח שהכאב יחלוף גם הוא – ובמקרים כאלה מרפאת כאב היא מתבקשת, על מנת לעזור לאותם אנשים שכאב הוא הבעיה העיקרית שלהם. כמו כן, מרפאת כאב היא מקום שמרכז אנשים ורופאים שמרבית עיסוקם היא בטיפול בכאב – כלומר ככל הנראה מרפאת כאב תוכל לתת מענה טוב יותר לחולה הסובל מכאב מאשר כל מוסד רפואי אחר.

  מי עובד במרפאת כאב?

  מרפאת כאב היא מוסד בו מועסקים רופאים המומחים בטיפול בכאב – לרוב רופאים מרדימים או רופאי משפחה שהתמחו בטיפול בכאב. אל מרפאת הכאב מופנים חולים רבים הסובלים ממגוון סוגים של כאב, כולל כאב עצבי, כאבי גב, כאבי מפרקים ועוד. מרפאת כאב מרכזת אליה את כל המקרים האלה, ושם הם מקבלים את הטיפול בכאב – בלי קשר לגורם שחולל את הכאב מלכתחילה.
  פרט לרופאים המומחים לתחום הכאב מרפאת כאב מעסיקה כמובן גם צוות של אחיות שהתמחו בתחום, וכמובן גם בעלי מקצוע אחרים החל מפיזיותרפיסטים, פסיכולוגים, ומטפלים מסוגים שונים ועד ליועצים המומחים להדרכה על שימוש בקנאביס רפואי.

  איזה טיפולים ניתנים במרפאת כאב?

  מרפאת כאב יכולה לרכז ולספק מגוון אפשרויות טיפוליות – החל מאיזון מוצלח של משככי הכאבים על ידי מומחים לטיפול בכאב, דרך טיפולים מלווים שונים כגון היפנוזה, ביופידבק ודומיהם, וכלה בטיפולים פולשניים – הזרקה של חומרים נוגדי דלקת וחומרים מאלחשים למפרק כאוב, עמוד שדרה חולה או אפילו לחלל הסמוך לחוט השדרה – הכל כתלות במקום הכאב. מרפאת כאב טובה יכולה לרכז את כל סוגי הטיפולים ולדעת להתאים את הטיפול המתאים. כמובן, מרפאת כאב טובה לא תפנה מטופל מיידית לטיפולים פולשניים, אלא יינתן טיפול מדורג לפי חומרת הכאב, והאמצעים הפולשניים ישמרו כמוצא אחרון.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים