היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאב-ראש


  כאבי ראש – סוגים שונים וטיפול שונה

  כאבי ראש הם אחת התלונות הנפוצות ביותר במשרדו של רופא המשפחה, ומחוץ לו הם אחד התסמינים הנפוצים מהם סובלים בני אדם בכלליות. רוב בני האדם סבלו לפחות פעם אחת בחייהם עקב כאבי ראש, ואצל חלקנו כאבי ראש הם בעיה חוזרת, שלא לומר יום יומית, שמתערבת בכל תחומי החיים ופוגעת באופן משמעותי בתפקוד. למרות שישנם מספר גורמים מסוכנים לכאבי ראש, כגון זיהומים בקרומי המוח, דימומים מוחיים או במקרים מסויימים גידולים, הרי שמרבית הסובלים עקב כאבי ראש, ובמיוחד כאבי ראש כרוניים, אינם סובלים למעשה ממחלה מסוכנת אלא מאחת הגרסאות של מצב המכונה “כאב ראש ראשוני” – כאב ראש שאינו נובע עקב מחלה אחרת אלא מתבטא רק בכאבי ראש.

  כאבי ראש ראשוניים ומיגרנה

  אחד הסוגים הנפוצים ביותר של כאבי ראש ראשוניים היא המיגרנה – כינוי למחלה המתבטאת בהתקפים של כאב ראש עז, לרוב ממוקד לצד אחד של הראש ולעתים פועם. כאבי ראש בחולי מיגרנה מלווים לעתים קרובות בבחילות ואף הקאות, ואופיינית להם סלידה מאור בוהק ומרעשים חזקים. אצל חלק מהחולים, מזונות מסויימים כמו שוקולד או גבינה צהובה יכולים לעורר את ההתקפים, ולרוב החולים לומדים לזהות לבד אחרי איזה ארוחה מגיעים כאבי ראש ולהימנע מהמזונות המכאיבים. במקרים קלים כאבי ראש עקב מיגרנה יכולים לחלוף לבד או לאחר נטילת משככי כאבים “רגילים” כמו אקמול או אופטלגין, אבל לעתים חולים עם כאבי ראש כאלה נזקקים לטיפול מיוחד, ספציפי למיגרנה. חלק מהחולים נהנים גם מטיפול מונע בתרופות שונות, שיכול להוריד את תדירות ההתקפים באופן משמעותי.

  כאבי ראש אחרים

  פרט למיגרנה ישנם עוד 2 סוגים של כאב ראש ראשוני – כאב ראש מסוג tension, או כאב ראש מתחי, הוא כאב הראש השגרתי הפוקד את מרבית בני האדם לפחות מידי פעם. זהו כאב עמום, לוחץ, שמקיף את כל הראש ולרוב לא מונע לחלוטין את התפקוד היום יומי – אלא רק מהווה מטרד. גורם נוסף הוא כאב ראש מקבצי – כאב ראש התקפי, חזק מאוד, הממוקם סביב העין ומלווה גם בדמעת ונזלת.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים