היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאב-גב-תחתון


  כאבי גב תחתון

  אני רופא משפחה, התמחיתי בתחום זה במשך כ-5 שנים ואני מקבל תלונות רבות ממטופלים על כאבי גב תחתון. אני מטפל בבעיות רבות אצל המון אנשים, אך כאבי גב תחתון הם בין הבעיות הנפוצות ביותר בקרב אנשים בגילאי 25-45. אין זה מפתיע, שבעידן העמוס והסואן של היום, אנשים רבים סובלים עקב כאבי גב תחתון. כאבי גב תחתון הם לא בעיה שיש לזלזל בה, והיא יכולה לפגוע באיכות החיים של המון אנשים, מידי יום ביומו. אז למה בעצם יש אנשים שסובלים מבעיה של כאבי גב תחתון, ואיך ניתן לטפל בבעיה זו, או למנוע אותה?

  כל מה שרציתם לדעת על כאבי גב תחתון וגם עוד קצת.

  יש מספר סיבות נפוצות שמעוררות כאבי גב תחתון, הגורם הנפוץ ביותר שגורם לאנשים לסבול עקב כאבי גב תחתון הוא מתיחת שרירים. סוג זה של כאבי גב תחתון עובר לרב תוך מס’ ימים אבל עד אז הוא יכול להיות מאוד מגביל ולגרום לאנשים לפספס ימי עבודה. כיצד ניתן להימנע מכך? על מנת להימנע ממצב של כאבי גב תחתון עקב מתיחת שרירים חשוב מאוד להיות פעילים אך להקפיד על מתיחות וחימום לפני פעילות גופנית בזמן הכאבים כדאי לנוח במיטה לא יותר מיום יומיים ולחזור לפעילות אחרת השרירים מתנוונים וזה רק יגרום ליותר כאבי גב תחתון. גורם נפוץ נוסף של כאבי גב תחתון הוא בעיות שנובעות מהדיסקים שבין החוליות – לעתים עקב מאמץ פיזי כמו התכופפות לא נכונה והרמת משקל כבד אחד הדיסקים בוקע החוצה ולוחץ על העצבים שלידו. במצב כזה יופילו כאבי גב תחתון שמקרינים לרגל או לשתי הרגליים ולפעמים יופיעו תסמינים נוספים כמו זרמים ברגליים, אובדן תחושה ולעתים אפילו חולשה של השרירים.

  מה לעשות כאשר אתם נתקלים בכאבי גב תחתון

  ההמלצה שלי מסתכמת בללכת לבדיקה אצל רופא שמתמחה בבעיות הלוא הוא אורטופד. לפני שהולכים לאורטופד מומלץ לבקר אצל רופא המשפחה על מנת שיתרשם מהבעיה ויפנה אתכם לאורטופד או אולי אף יציע טיפול – גם רופא משפחה יכול להקל ביעילות על כאבי גב תחתון


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים