היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאב-בחזה-ומשמעותו


  כאבים בחזה

  כאבים בחזה הם תסמין נפוץ מאוד, בעיקר הגילאים המבוגרים יותר. כאבים בחזה עלולים להיות תסמין מטריד, לא רק מכיוון שעצם הכאב עלול להיות בלתי נעים אלא בעיקר בגלל האסוציאציה של כאבים בחזה עם מחלות מסוכנות – ובעיקר עם מחלות לב שכוללות היצרויות בעורקים הכליליים של הלב שעלולות להביא לאוטם של שריר הלב – המכונה גם התקף לב. אולם, כאבים בחזה הם תסמין נפוץ וחשוב לדעת שישנם מספר גורמים נפוצים אחרים לכאב בחזה.

  מה גורם לכאבים בחזה

  כאבים בחזה הם תסמין נפוץ, וישנם הרבה מצבי חולי מהם עלולים לנבוע כאבים בחזה. כך לדוגמא גורם נפוץ לכאבים בחזה הוא מחלות של הושט והקיבה – ובעיקר מחלת החזר קיבתי ושטי (הגורמת לצרבת, שיכולה להרגיש כמו כאב בחזה או שריפה בחזה) ומחלה פפטית של הקיבה (שידועה גם כאולקוס). קבוצה גדולה נוספת של סובלים מכאב בחזה למעשה סובלים בכאב בשרירים או במבנה הגרמי של החזה – בצלעות, בעצם החזה או במקומות אחרים. מחלות ריאה כמו למשל דלקת ריאות או דלקת קרום הריאה עלולים גם הם לגרום לכאבים בחזה.

  אז איך יודעים אם כאבים בחזה הם מסוכנים?

  נהוג לחשוב שכאבים בחזה הם מסוכנים רק כאשר הם בעלי אופי לוחץ, חזקים מאוד, מקרינים ליד שמאל או ללסת, מלווים בהזעה, חרדה או בחילה ומופיעים בזמן מאמץ גופני. המציאות היא שונה – כל סוג של כאבים בחזה יכול להיות מסוכן, ודרושה מומחיות רבה כדי להבדיל בין כאבים בחזה שנגרמים ממחלה קלה לבין כאבים בחזה שמהווים שלב התחלתי של התקף לב. גם קרדיולוג מומחה לעתים חייב להיעזר בבדיקות מורכבות יותר (כמו למשל בדיקת אק”ג ובדיקות דם מיוחדות) על מנת לקבוע בוודאות שחולה עם כאבים בחזה אינו סובל מהתקף לב, אלא רק מצרבת. לכן, חשוב להדגיש שבכל מצב של כאבים בחזה שאינו חולף תוך מספר דקות יש לפנות מייד לסיוע רפואי – במקרה של התקף לב קיצור הזמן מהרגע שהתחילו כאבים בחזה ועד ההגעה לטיפול רפואי יכול לשפר את מצבכם הבריאותי ואף להציל את חייכם.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים