היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאב-בגב


  כאב בגב

  כאב בגב הוא לא רק אחת הבעיות הנפוצות ביותר בגללן אנשים סובלים, מפסידים ימי עבודה ונוטלים כמויות של משככי כאבים, אלא גם תסמין מתסכל מאוד להתמודדות. אמנם ידוע, שכאשר סובל אדם עקב כאב בגב ישנם גורמים מסוכנים אותם צריך לשלול בוודאות (לרוב על פי הסיפור והתסמינים בשילוב עם בדיקה גופנית, ולעתים על פי בדיקות עזר נוספות), אולם חשוב לא פחות לטפל באדם הסובל עקב כאב גב, מכיוון שכאב גב הוא גורם משמעותי לסבל. אז איך אפשר לטפל בכאבי גב?

  משככי כאבים לכאב גב

  אמנם משככי כאבים לא פותרים את הבעיה, אבל רצוי לציין שהם לוקחים חלק חשוב בטיפול מכיוון שהם מאפשרים לחולה עם כאב בגב מרווח נשימה, עד שהתקף הכאבים יעבור כמובן. משככי כאבים רבים מתאימים גם לשימוש במצב של כאב בגב, כולל האקמול, האיבופרופן והאופטלגין הנפוצים והמוכרים לכולם. משככי כאבים כאלה, ולעתים משככי כאבים חזקים יותר מקבוצת נוגדי הדלקת הלא סטרואידים (NSAIDS) יכולים להשיב לסובל עקב כאב בגב את התפקוד היום יומי, וזה חלק משמעותי מההחלמה. במקרי הצורך כמובן משתמשים גם במקרה של כאב בגב במשככי כאבים חזקים יותר.

  טיפולים אחרים לכאב גב

  כמובן, לא ניתן להסתמך על טיפול תרופתי בלבד, ויש הכרח  לטיפולים הסובבים את הגב עצמו. עיסויים יכולים לעזור בעיקר אם מדובר על שריר תפוס, אולם בניגוד לדעה הרווחת אין שום חשש לעסות מישהו שסובל מבלט או פריצת דיסק – זה לא מה שיגרום לדיסק הסורר לזוז, אלא תנועות יום יומיות של הרמת משאות כבדים. לעתים כאב בגב יחלוף טוב יותר לאחר עיסוי עם משחה ייעודית המכילה חומר נוגד דלקת. פרט לכך במקרה של כאב בגב ישנה משמעות רבה לפיסיותרפיה – עדיף כמובן על ידי מקצוען ובליווי צמוד, אבל אפשרות אחרת היא ללמוד לעשות בעצמך פיסיותרפיה כדי לטפל בבעיה של כאב בגב. פיסיותרפיה עצמית לכאב בגב יכולה להיות יעילה לא פחות, ואפשר לשלב בין 2 האפשרויות כדי גם ליהנות מטיפול מקצועי וגם מהתדירות הגבוהה של טיפול עצמי.

  ברשת מרפאות טיפול המזותרפיה מבוצע על ידי מיטב הרופאים ובניהם ד”ר שאול דוידוביץ’


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים