היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאבי-רגליים


  כאבי רגליים

  כאבי רגליים מכל סוג שהוא מהווים בעיה קשה לתפקוד של אדם, מעצם העובדה שהרגליים הן איבר תפקודי בסיסי שבלעדיו הליכה אינה מתאפשרת. לכן, כדאי להכיר את הגורמים השונים של כאבי רגליים, ולדעת מה אפשר לעשות כדי להקל עליהם. כמו כן חשוב לדעת שפרט למיקום הכאב ישנה משמעות גדולה גם לסוג הכאב – כאבי רגליים המופיעים במאמץ אינם שקולים עם כאבי רגליים שמופיעים לאחר חבלה או סתם באמצע החיים. לכן, ננסה להכיר גורמים אפשריים של כאבי רגליים וללמוד קצת על תהליך הבירור.

  כאבי רגליים בזמן הליכה

  כאבי רגליים בזמן הליכה, ובעיקר כאבים המופיעים בשוקיים ומרגישים כמו שריר שנתפס חזק, הם תסמין שונה לחלוטין לעומת כאבי רגליים שמופיעים במצבים אחרים. כאבי רגליים מסוג זה שמופיעים בזמן הליכה, במיוחד אם מדובר על כאבי רגליים שמופיעים על בסיס קבוע לאחר הליכה דומה, מרמזים על בעיה באספקת הדם לשרירי הרגליים עקב היצרות של העורקים. לעתים גם בעיות בעמוד השדרה עלולות לגרום לתופעות דומות של כאבי רגליים בזמן הליכה – אם כי במצב זה מלבד כאבי רגליים לרוב יופיעו גם “זרמים” במורד הגב לכיוון הרגליים. לעתים, כאב רגליים הוא גם הביטוי המרכזי של מצבים הגורמים לכאבי גב – למשל כאבי רגליים שמקרינים מהגב עקב פריצת דיסק או הפרעה דומה.

  כאבי רגליים המלווים בנפיחות

  כאבי רגליים המלווים בנפיחות של השוקיים יכולים להיות ביטוי למצב המכונה בצקת – מצב בו ישנה צבירה של נוזלים ברקמות של הרגליים. מצב זה יכול להיגרם מכמה סיבות, כולל הפרעה בתפקוד של הורידים או דרכי הלימפה ברגל, הפרעה בתפקוד הלב, וכן הפרעות בתפקוד הכליות או הכבד. אם מדובר לא על כאבי רגליים אלא כאבים הממוקמים לרגל אחת, ומלווים בנפיחות, צריך לשקול אפשרויות אחרות – ייתכן ומדובר על זיהום או דלקת מקומית, אולם במצב כזה ישנו גם סיכוי שנוצר קריש דם בוריד מורידי הרגל, מצב שידרוש כמובן טיפול רפואי בהתאם. מכיוון שמדובר על הפרעות קשות שאבחונן דורש מיומנות, חשוב לפנות לטיפול ברפואי בכל מצב בו מזהים כאבי רגליים או כאב ברגל אחת, שמלווים בנפיחות חדשה.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים