היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאבי-גב-תחתון


  כאב גב תחתון

  רבים אינם מודעים לכך, אבל כאב גב תחתון הוא מחלה נפוצה ביותר.  כאב גב תחתון הוא הסיבה הנפוצה ביותר לפניה לרופא משפחה בעולם המערבי – נפוץ יותר מאשר כל תלונה אחרת כולל למשך הצטננות או כאב גרון. כאב גב תחתון הוא גם הגורם הנפוץ ביותר לאבדן ימי עבודה באנשים צעירים – מה שגורם לנטל כלכלי עליהם ועל החברה כולה. בסה”כ כ-6-8 מכל 10 אנשים יסבלו מהתקף חמור של כאב גב תחתון אי פעם בחייהם, ו3 מכל 10 אנשים יסבלו עקב כאב גב תחתון כרוני, הנמשך מעל 3 חודשים. כלומר – אין ספק שכאב גב תחתון הוא בעיה משמעותית. עכשיו נשאלת השאלה – מה צריך כל אחד לדעת על כאב גב תחתון.

  גורמים וקצת סטטיסטיקה על כאב גב תחתון

  אז מה גורם לכאבי גב תחתון? ישנו מגוון של גורמים אפשריים, אולם הגורמים הנפוצים ביותר הם שרירים תפוסים (בעיקר אחרי מאמצים גופניים), פריצת דיסק או בלט דיסק בין החוליות, או דלקת באחד המפרקים בין החוליות. גורמים נדירים בהרבה הם שברים בחוליות, זיהומים של עמוד השדרה, ובמקרים מסוימים אפילו גידולים. על אף העובדה שרוב בני האדם יסבלו לפחות פעם בחיים מכאב גב תחתון משמעותי ומגביל, ישנם גם נתונים מעודדים.
  למשל, סטטיסטיקה ידועה היא ש-90% מהחולים הסובלים מהתקף של כאב גב תחתון יפסיקו לסבול מכאבים תוך כחודש וחצי – וזאת בלי שום קשר לגורם או לטיפול רפואי. כלומר, מרבית המקרים של כאב גב תחתון עוברים לבד, בין אם הם נגרמו מסתם שריר תפוס ובין אם מדובר על פריצת דיסק.

  איך מזהים כאב גב תחתון מסוכן

  ישנם מצבים בהם כדאי לחשוד כי כאב גב תחתון מצריך בירור נוסף: למשל כאב גב תחתון שמלווה בחום גבוה, כאב גב תחתון שמלווה בחולשה של שרירי הרגליים או בהפרעות בתחושה ברגליים, כאב גב תחתון שמלווה בהפרעה במתן שתן או באיבוד שליטה על הסוגרים, כאב גב תחתון לאחר חבלה ועוד מגוון מצבים. בכל מקרה שלא יהיה, אם יש ספק לגבי מקורו של כאב גב תחתון – כדאי לפנות למומחה.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים