היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאבים-בחזה


  כאב בחזה ומשמעותו

  אם אתה סובל לעתים עקב כאב בחזה, ישנם מספר דברים שעלייך לדעת. כאב בחזה הוא תסמין נפוץ מאוד שלעתים נגרם משרירים תפוסים, צלעות כאובות או אפילו עקב צרבת, אולם כאב בחזה עלול להיות גם הסימן הראשון של התקף לב – אבחנה אותה כמובן כדאי לא לעקב וודאי שלא לפספס. לכן, בכל מקרה של כאב בחזה צריך לדעת שאם יש ספק אז אין ספק – אם לא בטוחים שמדובר בכאב מוכר שאינו נגרם עקב בעייה לבבית, עדיף לפנות לסיוע רפואי ואפילו להזמין אמבולנס. בכל מקרה, בשום אופן לא כדאי להתעכב בבית עם כאב בחזה.

  אילו דברים אחרים עלולים לגרום לכאב בחזה?

  כאב בחזה עלול כאמור להיגרם על ידי מגוון גורמים אחרים – כל מחלת ריאה כמו למשל דלקת ריאות, מחלות שמערבות את הוושט (למשל צרבת) או את הקיבה והתריסריון (מחלת כיב פפטי, או בשפה מוכרת יותר – אולקוס), וכמובן גם מצבים שקשורים למבנה החיצוני של החזה – החל מהעור, עליו לעתים מופיעות פריחות מכאיבות דוגמת שלבקת חוגרת, וכלה בעצמות ובשרירים של בית החזה עצמו. אצל נשים, גם כאב הממוקם בשדיים עלול להתפרש בתור כאב בחזה, אולם לא בנושא זה עסקינן. לבסוף, גם סביב הלב ישנו קרום שדלקת בו יכולה להסתמן ככאב חזה עז, שקשה מאוד להבדיל מכאב שמקורו במחלה לבבית.

  כיצד אפשר לדעת שכאב בחזה הוא משמעותי?

  כשאדם סובל עקב כאב בחזה, לפעמים גם למומחים ותיקים שטיפלו בעבר באלפי אנשים עם כאב בחזה עדיין קשה להבין האם מדובר על כאב בחזה ממקור לבבי, או על כאב בחזה ממקור אחר. לעתים אפילו הם נזקקים לבדיקות מתוחכמות יותר כולל צילומי רנטגן, אק”ג, ובדיקות דם מיוחדות. לכן, ברור שלמי שאין ניסיון רב יהיה קשה להחליט על איזה סוג כאב מדובר. לכן, ישנה חשיבות רבה לפניה מהירה לסיוע רפואי במצבים כאלה בדיוק –שם יוכלו תמיד להסביר לכם מה מקור הכאב, ובעיקר האם מדובר בכאב שמקורו בלב או באיברים אחרים, חשובים לא פחות אם כי חשיבותם כמובן אינה כה דחופה.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים