היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאבים-בברך


  כאב בברך

  “אתמול שיחקתי מחניים עם החברים בחוץ. המשחק היה נחמד ומאוד אקטיבי והרגשתי טוב. הלכתי הביתה ברגל וכהרגלי במדרגות בעליה לדירה שלי אני נוהגת לקפוץ 2 מדרגות בכל פעם. לפתע הרגשתי כאב בברך בצד ימין שהופיע באופן פתאומי. הכאב בברך הימנית היה חד ומאוד לא נעים, והרגשתי חסרת אונים לחלוטין. עליתי לדירה והרגעתי את עצמי עם כוס תה. כאב בברך זה נורא לא נעים, אך האמנתי כי אולי כאב בברך זה יעבור אחרי מעט מנוחה. הרגשתי כי כאב בברך זה נבע מהפעילות הספורטיבית אך עם זאת לא הבנתי למה חל רק כאשר עליתי במדרגות. הלכתי לישון בתקווה שהכאב בברך יחלוף מחר בבוקר, אבל כשקמתי בבוקר לא רק שהכאב בברך לא חלף, הוא אפילו החמיר והופיעה נפיחות.”

  אם זה מדבר אלייך – כנראה שסבלת פעם מכאב בברך

  אם הסיפור הזה נשמע לכם מוכר, אז כדאי לכם לקרוא את מה שיש לנו לספר לכם על כאב בברך. כאב בברך הימנית או השמאלית עלול להופיע גם בספורטאים מקצועיים, וגם בשחקנים חובבים כמו שחקנית המחניים מלמעלה. ישנן מגוון סיבות להופעת כאב בברך אצל ספורטאים. לעתים, כמו בסיפור שלמעלה, כאב בברך יכול להופיע באופן פתאומי בזמן פעילות גופנית מאומצת. כאשר כאב בברך מופיע באופן פתאומי, במיוחד אם היה סיבוב של הברך סביב צירה או חס וחלילה מכה בברך, או אם בזמן שהופיע התסמין של כאב בברך היה תחושה של “קליק” או “קנאק”, ובמיוחד אם לאחר הופעת התסמין של כאב בברך הופיעה נפיחות, צריך לחשוד בקרע ברצועות של הברך.

  איך מאבחנים קרע ברצועות

  ברגע שהופיע כאב בברך הימנית או השמאלית לאחר חבלה, ובמיוחד אם יחד עם הכאב בברך הופיעה גם נפיחות, חייבים לבדוק את הברך – ורצוי שזה ייעשה על ידי מומחה בתחום. ברגע שהופיע כאב בברך, כדאי לפנות לרופא אורתופד, שראשית כל יפנה אתכם לצילום על מנת לשלול אפשרות שהכאב בברך הוא עקב שבר. במידה ולא יש סבירות שמדובר בקרע ברצועות, וצריך לעבור בירור נוסף כדי למצוא את הסיבה בגללה הופיע כאב בברך.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים