היכן אתם סובלים מכאבים?

 • Loading ... Loading ...

  כאבים-באשכים


  כאבים באשכים

  כאבים באשכים הם מצב לא נעים ממנו לעתים עלול לסבול כל גבר. מצד אחד לרב כאבים באשכים נגרמים מכל מיני סיבות שאינן מסוכנות אך מצד שני חשוב להכיר את המחלות הרציניות יותר שעלולות לגרום לכאבים באשכים שחשוב לאבחן על מנת למנוע השלכות מאוחרות. לדוגמא, בחור צעיר אצלו הופיעו כאבים באשך באופן פתאומי עלול לסבול מתסביב של האשך ובמידה והבעיה לא תטופל, כאבים אלו יגרמו לא רק לסבל עז אלא גם פוטנציאלית לאובדן האשך ופגיעה בפוריות.

  כאבים באשכים – אין סיבה להתבייש

  גברים רבים לא מרגישים בנוח לפנות לרופא לגביי כאבים באשכים מאחר ומדובר בנושא רגיש והם חוששים לחשוף את עצמם בצורה כזו. כאבים כמובן מכל סוג דורשים התייחסות של איש מקצוע וכאבים באשכים לא שונים מכל כאב אחר. חשוב מאוד שכחברה תהיינה מודעות רבה כי כאבים באשכים זה נושא רציני ולגיטימי לטיפול וכי אין סיבה לבושה בכל הנוגע לכאבים באשכים. ישנם גברים רבים אשר חושבים כי כאבים באשכים יתכן ומרמזים על מחלת מין כלשהי אך חשוב לציין כי אין סיבה ממשית להאמין כי כאבים באשכים מקושרים למחלות מין ובעיקר ישנן הרבה דיעות קדומות על נושא זה. עוד סיבה שגברים רבים פוחדים לפנות לרופא בכל הנוגע לנושא ‘כאבים באשכים’ היא המחלה סרטן האשך, חשוב להדגיש כי סרטן אשכים מתבטא לרב דווקא בתור גוש לא כואב ואפילו לא רגיש למישוש באשך עצמו ולכן כאבים באשכים בדרך כלל לא מעידים על סרטן אם כי חשוב לפנות לרופא בכל מקרה, במידה ומדובר בסרטן כמו בכל סוג של סרטן גילוי מוקדם יכול רק להועיל ולכן גם אם מדובר בסרטן וגבר מרגיש כאבים באשכים ביקור במרפאת רופא המשפחה במטרה לקבל הפניה לאורולוג או על מנת לקבל טיפול מידי בכאבים הוא הכרחי אפילו אם לא מדובר בסרטן.

  ולסיכום

  כמו בכל תלונה אחרת גם במקרה של כאבים באשכים אסור להזניח את התלונה והמתלונן וצריך לעשות בירור איכותי אפילו אם זה אומר שצריך להיחשף אל מול גורם זר. יש להשיל את הפחדים וללכת להיבדק.


  אופטימל ביטוחים - מתי עשית בפעם האחרונה בדיקה של התיק הביטוחי שלך? אופטימל ניתוח תיקים